Zakończenie projektu

"Trzeba umieć przynieść z dróg nieznanych
Pogodę, lato w świetlistych oczach.
Trzeba wierzyć w rzeczy niesłychane"

Te przepiękne słowa Mariana Ośniałowskiego stały się myślą przewodnią poetyckiego zakończenia projektu w Chocimowskim Centrum pod Lipami.
Po czterech miesiącach przygody teatralnej i krawieckiej przyszedł czas na podsumowanie. Efekty pracy uczestników i uczestniczek projektu zaprezentowano podczas uroczystego zakończenia 20 czerwca 2011 w bajecznej scenerii Chocimowskiego Centrum Pod Lipami. Beneficjentki i beneficjenci projektu pod okiem Pani Aliny Pastuszki przygotowali przedstawienie teatralne oparte na poezji rodzimego poety Mariana Ośniałowskiego. Inicjatywę teatralną wsparł muzycznie Pan Ireneusz Krześniak, mieszkaniec Chocimowa, były dyrektor szkoły, w której obecnie znajduje się Chocimowskie Centrum Pod Lipami.
Na widowni zasiedli uczestnicy warsztatów krawieckich, członkowie Stowarzyszenia, kadra projektu. Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele samorządu lokalnego Pan Marek Kołodziński i Roman Wójcik. Wspaniała sceneria przygotowana przez beneficjentki projektu, niepowtarzalny klimat dworku Ośniałowskich i ponadczasowa poezja sprawiły, że publiczność nie kryła wzruszenia. Stroje teatralne zostały zaprojektowane i uszyte przez uczestników i uczestniczki warsztatów krawieckich. Efekty tych warsztatów można było podziwiać ponadto w specjalnie przygotowanej sali, gdzie znajdowały się artystyczne aranżacje stołów. Na zakończenie uroczystości wręczono pamiątkowe dyplomy uczestnikom i uczestniczkom projektu.
Kadra projektu i Prezes Stowarzyszenia Pani Barbara Domagała pragnie wymienić i złożyć szczególne podziękowania dla osób bez zaangażowania, których realizacja tego przedsięwzięcia nie mogłaby zakończyć się sukcesem: Iwona Stępień, Jolanta Krzemińska, Bożena Mróz, Barbara Nogacka, Karolina Filipowska, Małgorzata Nogacka, Dorota Nowakowska, Paweł Gawron, Ireneusz Krześniak, Bartosz Domagała. Ponadto dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom projektu. Wasze zaangażowanie w to przedsięwzięcie przerosło nasze oczekiwania.
Przedstawienie teatralne odbiło się bardzo dużym echem w gminie Kunów. Tydzień po premierze powtórnie zaprezentowano efekty projektu przed nową publicznością.

Warsztaty ruszyły!!!

Z dniem 27 kwietnia 2011 roku rozpoczęliśmy warsztaty w ramach projektu "Teatr i szycie to samo życie" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Priorytet IX ,, Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach " , Działanie 9.5 "Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich "
Warsztaty odbywają się w Chocimowskim Centrum pod Lipami w budynku po byłej szkole. Pod okiem wykwalifikowanej kadry na warsztatach krawieckich powstają stroje dla grupy teatralnej przygotowującej program artystyczny promujący poezję poety związanego z wsią Chocimów- Mariana Ośniałowskiego. Uczestniczki i uczestnicy mają zapewnione materiały piśmiennicze i dydaktyczne oraz poczęstunek. Warsztaty potrwają do czerwca a na zakończenie projektu będzie zorganizowane uroczyste spotkanie w otoczeniu starych lip, kasztanów zabytkowego podworskiego parku w Chocimowie na które zapraszamy już dziś.


Spotkanie wiejskie promujące projekt

W ramach promocji projektu "Teatr i szycie to samo życie" zorganizowaliśmy spotkanie wiejskie dla potencjalnych uczestników/uczestniczek projektu, które odbyło się 15 kwietnia 2011 w Chocimowskim Centrum pod Lipami. Wieść o naszym spotkaniu rozeszła się drogą pantoflową (i telefoniczną), która w rezultacie przywiodła do nas rzeszę zainteresowanych pań. Martwi nas jedynie, że na spotkaniu nie pojawił się żaden mężczyzna, czyżby duże grono sympatycznych kobiet przerażało panów? Mamy nadzieję, że Panowie odważą się jednak i dołączą do zacnego grona naszych wspaniałych beneficjentów.

Spotkanie miało na celu przybliżenie założeń projektu, zapoznanie z kadrą projektową i omówienie ważnych kwestii organizacyjnych.

Rozmawialiśmy z naszymi beneficjentami/-tkami nt. długości i ilości warsztatów. Osoby obecne na spotkaniu zgłosiły potrzebę skoncentrowania jak największej liczby godzin na jednym spotkaniu warsztatowym ze względu na obecną porę roku i związane z nią prace polowe i gospodarcze. W wyniku rozmów doszliśmy do rozwiązania- organizacji 10 warsztatów krawieckich i teatralnych po 5h, co bardzo ważne ilość zaplanowanych godzin nie ulega zmianie. Ponadto daje to oszczędność ewentualnych kosztów dojazdu. Chcemy, aby beneficjenci/-tki czuli się współorganizatorami naszego projektu, którego realizacja będzie sukcesem, jeżeli będziemy wychodzić naprzeciw ich potrzebom.

Szczególnie pragniemy dziękować za pomoc w organizacji spotkania Paniom z Rady Sołeckiej i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów.


Rekrutacja

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby bezrobotne z terenu gminy Kunów. Zainteresowane warsztatami krawieckimi lub teatralnymi. Dla każdego uczestnika przewidzieliśmy bardzo atrakcyjne materiały szkoleniowe oraz poczęstunek na każdych zajęciach.

Pamiętaj nie liczy się wiek, płeć ani dotychczasowe wykształcenie i doświadczenie, aby uczestniczyć w projekcie. Ten projekt jest dla każdego !!! Spróbuj a na pewno rozbudzimy w Tobie pasję. Może odkryjesz swoje zdolności i dzięki temu Twoje życie nabierze nowych barw.

obraz

Interesujesz się teatrem? Chciałbyś/chciałbyś spróbować swoich sił aktorskich? A może interesuje Cię teatr od strony szycia kostiumów? Jeśli jesteś osobą bezrobotną zamieszkującą na teren gminy Kunów teraz Twoje pasje mogą się spełnić!!!

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów zaprasza do udziału w projekcie "Teatr i szycie to samo życie"

Nie czekaj zapisz się już dziś.Czekamy właśnie na Ciebie!!!

Zacznij z nami swoją teatralną przygodę.

Zapewniamy szkolenia z profesjonalną kadrą, materiały szkoleniowe i poczęstunek oraz niezapomniane wspomnienia!!!

Więcej informacji w biurze projektu (Gminne Centrum Informacji w Kunowie) oraz pod numerem
41 261 31 52

Warsztaty będą trwać tylko trzy miesiące (kwiecień, maj, czerwiec)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach"
Działanie 9.5 "Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich"


Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów 2011