Uroczyste zakończenie projektu "Zawsze Młodzi"

Warsztaty interpersonalneWydarzenia, jakie miały miejsce podczas zakończenia projektu "Zawsze młodzi" były adekwatne do tytułu projektu i przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ponad 100 osób bawiło się na uroczystym podsumowaniu w dniu 22 czerwca 2012 r. w Chocimowskim Centrum pod Lipami. Projekt "Zawsze Młodzi" realizowany był przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII "Promocja integracji społecznej", Działanie 7.3 "Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji" realizowanego na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach.

"I srebro i zło to to nic, chodzi o to by młodym być i więcej nic"

Tymi słowami przywitały prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów Barbara Domagała i koordynator projektu Anna Lenart wszystkich zgromadzonych gości: przedstawicieli Urzędu Gminy, Radnych Powiatu, Radnych Gminy, Sekcję Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Dodać życia do lat" z Ostrowca Św., beneficjentów projektu "Tradycją do integracji" z Sudołu, Klubu Kobiet Kreatywnych z Kunowa, zespół "Chocimowianki" i licznie zaproszonych gości.

Projekt ten zakładał zwiększenie aktywizacji społecznej 20 kobiet nieaktywnych zawodowo z gminy Kunów po 50 roku życia poprzez uczestnictwo w warsztatach interpersonalnych, zajęciach komputerowych, warsztatach wielotematycznych z kosmetyczką, fryzjerką, z animatorem i instruktorem teatralnym. Uczestniczki miały zapewnione materiały piśmiennicze oraz poczęstunek.

Po sześciu miesiącach przygody przyszedł czas na podsumowanie. Tak jak to określiły same beneficjentki, "każda wyniosła coś dla siebie i nieważne ile mamy lat, ale trzeba zachować młodość i pogodę ducha przez całe życie". Uroczystość uświetniły prezentacje artystyczne beneficjentek z wykorzystaniem wiecznie młodych ballad Okudżawy i zespołu ludowego Chocimowianki, a także utalentowanej wokalnie piętnastoletniej mieszkanki Sudołu Patrycji Śmigały. Na zakończenie części oficjalnej wręczono pamiątkowe dyplomy uczestniczkom projektu oraz podziękowania za współpracę dla trenerów. W dalszej części uroczystości zgodnie z założeniami projektowymi miała miejsce wspólna integracja. Mamy nadzieję, że realizacja jak i zakończenie projektu zapoczątkowały aktywną integrację mieszkańców całej Gminy i Powiatu oraz stanie się pretekstem do podejmowania kolejnych inicjatyw.

Kadra projektu i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w realizacje projektu, dzięki którym zakończył się on wielkim sukcesem. Dziękujemy też za okazaną serdeczność, za bezinteresowną pomoc i wsparcie naszej inicjatywy.


Trwają warsztaty wielotematyczne.

Rozpoczął się kolejny etap projektu -"Warsztaty z kosmetyczką".W trakcie warsztatów Panie dowiedzą się jak dbać o kondycję skóry oraz uzyskają porady dotyczące makijażu. Przed beneficjentkami projektu czekają jeszcze warsztaty z animatorem oraz instruktorem teatralnym. Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z odbywających się warsztatów interpersonalnych, prowadzonych przez panią Katarzynę Cukierską.
Galeria


Zaczynamy warsztaty wielotematyczne - Warsztaty z fryzjerką!!!

22 marca 2012 roku rozpoczynamy warsztaty wielotematyczne - warsztaty z fryzjerką stanowiące kolejny etap projektu. W trakcie warsztatów Panie dowiedzą się jak dbać o włosy oraz kondycję głowy. Dodatkowo uzyskają indywidualną konsultacje co do koloru włosów, długości, a także stylizacji fryzury.


Rusza kurs komputerowy!!!

W dniu 10 marca 2012 roku rozpoczynają się warsztaty grupowe pod nazwą "Kurs Komputerowy 50+", które poprowadzi p. Dariusz Granat. Warsztaty odbywać się będą od poniedziałku do piątku.

Tematyka Kursu obejmować będzie podstawowe zagadnienia z zakresu:

Obsługi systemu operacyjnego Windows
Poczty elektronicznej
Komunikacji w Internecie
Edytor tekstowy, arkusz kalkulacyjny
Programy sprzedażowe i do fakturowania


Warsztaty interpersonalne ruszyły!!!

Warsztaty interpersonalneZ dniem 06 lutego 2012 roku rozpoczęliśmy warsztaty w ramach projektu "Zawsze Młodzi" realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII "Promocja integracji społecznej" Działanie 7.3 "Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji".

Warsztaty odbywają się w budynku Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie. Panie podzielone są na 2 grupy po 10 w każdej. Pod okiem wykwalifikowanej kadry rozpoczęły się pierwsze w harmonogramie warsztaty interpersonalne, które prowadzi Katarzyna Cukierska. Na zajęciach prowadzonych aktywnymi metodami Panie pokonują bariery, budują zaufanie w grupie poprzez różnego rodzaju gry symulacyjne: pustynia, wahadło, splatanie. Uczestniczki mają zapewnione materiały pomocnicze oraz poczęstunek.


Uroczyste rozpoczęcie projektu "ZAWSZE MŁODZI"

Uroczyste rozpoczęcie projektuW dniu 31 stycznia 2012 roku w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie odbyła się konferencja inaugurująca projekt " Zawsze Młodzi " realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII "Promocja integracji społecznej" Działanie 7.3 "Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji".

Projekt "Zawsze Młodzi" realizowany będzie od stycznia do końca czerwca bieżącego roku. Biuro projektu mieści się w Gminnym Centrum Informacji w Kunowie.

Grupę docelową stanowią kobiety z gminy Kunów (10 z terenów wiejskich i 10 z terenu miejskiego) nieaktywnych zawodowo po 50 r.ż. Panie zakwalifikowane do projektu w pierwszej kolejności odbywają warsztaty interpersonalne następnie podstawy obsługi komputera, a także warsztaty z instruktorem teatralnym, kosmetyczką i fryzjerką. Uczestniczki mają zapewnione materiały piśmiennicze i dydaktyczne oraz poczęstunek. Warsztaty potrwają do czerwca, a na zakończenie projektu będzie zorganizowane uroczyste spotkanie w otoczeniu starych lip, kasztanów zabytkowego podworskiego parku w Chocimowie.

Konferencję uświetnił występ dwóch młodych wschodzących artystek Gabrysi Papaj i Kingi Pastuszki działających pod kierunkiem Aliny Pastuszki . Warto zaznaczyć, że dziewczynki są laureatkami wielu konkursów krajowych i międzynarodowego. Dziewczęta wystąpiły w repertuarze retro czym wzbudziły ogromny aplauz publiczności .

Uroczyste rozpoczęcie projektuWszyscy uczestnicy konferencji byli także pod wrażeniem prezentacji multimedialnej przedstawiającej przedstawienie teatralne, przygotowane przez beneficjentki projektu "Teatr i szycie to samo życie" realizowanego przez stowarzyszenie w ubiegłym roku. Mottem przewodnim spektaklu były słowa chocimowskiego poety Mariana Ośniałowskiego "Trzeba umieć przynieść z dróg nieznanych pogodę, lato w świetlistych oczach, trzeba wierzyć w rzeczy niesłychane...".

Konferencję oprócz beneficjentek zaszczycili swą obecnością: Zespół śpiewaczy Chocimowianki, Klub Kobiet Kreatywnych, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów, panie z biblioteki oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie lokalnej na rzecz aktywnej integracji pobudzającej aktywność mieszkańców wsi w celu samoorganizacji i tworzenia lokalnych inicjatyw nie tylko zintegrujemy, ale też damy dobry przykład, że warto sięgać po środki unijne dla rozwoju społeczeństwa.


Zaproszenie do współpracy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów
Zaprasza trenerów/ wykładowców do współpracy z zakresu:
komunikacji interpersonalnej, informatyki, kosmetologii, fryzjerstwa, teatru oraz animacji.

Więcej informacji w biurze projektu:
Gminne Centrum Informacji w Kunowie, ul. Warszawska 48,
tel.: (41) 2725478 lub 667 920 008


eu
efs
sbbr
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PO KL
Priorytet VII "Promocja integracji społecznej" Działanie 7.3 "Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji"

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów 2012